Guests: 1
Users: 0
Начало » Articles » СПОРТНИ НОВИНИ » Спротни

Атлетико Мадрид спечели първата купа в Лига Европа!
След мъчителни 120 минути игра Атлетико Мадрид успя да победи отборът на Фулъм във финалния мач на първото издание на новосъздадения турнир "Лига Европа"

Двубоят започна с натиск на Атлетико, които след грешка на Дани Мърфи в дванадесетата можеха да се възползват от ситуацията, но изстрела на Форлан срещна гредата.
Натиска на Атлетико продължи и логично се достигна до гол. В 32-та минута Серхио Агуеро засече центриране, но ударът му бе неточен, но за щастие на Ателтико топката попадна във Форлан, който майсторски запрати кълбото в долния ляв ъгъл за 1:0

Едва пет минути по-късно Фулъм се върна в мача след продължително разиграване и доза късмет Саймън Дейвис от близко разстояние с воле изравни за 1:1

Така завърши първата част.

Втората част започна с натиск на лондончани, които поне в първите няколко минути не дадоха на своя съперник да излезе от полето си. В тези минути Деймиън Дъф и голмайсторът Саймън Дейвис имаха положения, които обаче не можаха да реализират.

В последствие отборът на Атлетико отново пое инициятивата, но въпреки опитите им не се стигна до нещо по-съществено.

Последваха вълнуващи 30 минути продължения.

Настъпи 116-тата минута, когато Серхио Агуеро пое топката отляво и центрира в наказателното поле, където от трудна ситуация Форлан засече топката с десния си крак, тя мина през краката на Бреде Хангеланд и след лек рикошет влезе във вратата на Марк Шварцер.

Така Атлетико спечели втория си трофен в международен турнир след 1962, когато спечели "Купата на Купите".

Можете да публикувате вашите коментари тук!